Każdy, kto profesjonalnie traktuje kwestię ćwiczeń, także tych w domu, staje przed wyborem odpowiednich akcesoriów oraz sprzętu sportowego. Jeśli zastanawiasz się jaka mata do ćwiczeń, będzie najlepsza dla Ciebie, koniecznie przeczytaj poniższy wpis. Zebraliśmy w nim informacje o naszych matach, ułatwiając Ci wybór tej odpowiedniej. Przedstawiamy szczegóły naszych dwóch bestsellerów!

Jaka powinna być mata do jogi?

Najważniejszymi zaletami maty do jogi powinny być: dobra przyczepność, grubość, a także materiał wierzchni, który umożliwi Ci wykonywanie asan. Choć na rynku znajdziesz obecnie wiele mat, to gwarantujemy, że mata do ćwiczeń od Carpatree, będzie Twoją ulubioną. Poniżej opisaliśmy najważniejsze cechy jakie posiada mata do jogi od Carpatree.

Mata do ćwiczeń Carpatree – zalety

Przede wszystkim wykonanie i użyte materiały. W matach do jogi Carpatree górna warstwa stworzona jest z miękkiej, pluszowej Mikrofibry. Jej specjalne pokrycie zapobiega przenikaniu potu i wilgoci do głębszych struktur, dzięki czemu blokuje rozwój bakterii. Dolna warstwa, wykonana z grubej, wysokiej jakości pianki kauczukowej zapewnia najlepszą przyczepność i sprężystość oraz zapobiega zwijaniu się maty do ćwiczeń. Idealnie przylega do podłogi i nie ślizga się. Nawet, jeśli podczas swojego treningu wykonujesz dynamiczne pozycje, możesz być pewny, że mata pozostanie w miejscu i zapewni Ci wygodę ćwiczeń jakiej oczekujesz.

Mata do ćwiczeń – wymiary

Pamiętaj, że kupując matę musisz zwrócić uwagę na jej wymiary, nie może być zbyt wąska, ani zbyt krótka. W Carpatree zadbaliśmy o to, by mata do ćwiczeń, była komfortowa, tak by można było na niej wykonać ćwiczenia zarówno w pozycjach leżących i stojących. Długość maty do jogi od Carpatree to aż 180 cm, dzięki czemu nawet wysokie osoby mogą z niej korzystać w swobodny sposób. Pamiętaj, że większa mata zapewni Ci maksymalny komfort np. w trakcie sesji jogi.

Mata Fitness Carpatree

Jeśli jesteś fanem trenowania w plenerze, świetnie sprawdzi się do tego nasza piankowa mata fitness. Jej niepodważalną zaletą jest lekkość, dzięki czemu możesz ją bez problemu zabrać na zajęcia, a nawet w podróż. Miękka i wyjątkowo lekka pianka PCV, wpływa na komfort ćwiczeń, izoluje od podłogi i amortyzuje. Dodatkowym atutem zastosowana miękkiej struktury jest łatwość czyszczenia jej powierzchni, dzięki czemu nie musisz się martwić ewentualnymi zabrudzeniami. Jedynym ozdobnym elementem maty fitness jest subtelnie wytłoczone logo. Jesteśmy pewni, że ten model spodoba się minimalistom, którzy nie lubią, wzorzystych motywów i nadruków.

Cześć, to my, Zespół Carpatree. To właśnie tu, na naszym blogu znajdziesz najnowsze informacje o marce, naszych ambasadorach i wydarzeniach, w których bierzemy udział. Dodatkowo, zawsze czekać na Ciebie będą ciekawe informacje dotyczące treningów, odpowiedniego odżywiania, nowych produktów i promocji.