Wreszcie nadeszło, długo wyczekiwane ponowne otwarcie siłowni. Zgodnie z planem i Rozporządzeniem Rady Ministrów otwarcie siłowni nastąpi 28 maja 2021 roku. Zatem nie ma na co czekać, czas aktywować swoje karnety i pakować torbę na trening. Jeśli tak jak my, odmierzacie dni do powrotu na siłownię, przeczytajcie artykuł, w którym podpowiadamy jak najlepiej się do niego przygotować.

Otwarcie siłowni – czas powrócić do formy!

Podczas pandemii, przekonaliśmy się, że dbanie o formę w domowym zaciszu może przynosić równie dobre efekty jak ćwiczenia na siłowni. Zaopatrzeni w maty do ćwiczeń, gumy oporowe i hantle, wykonywaliśmy własne plany treningowe lub ćwiczyliśmy z trenerami online. Mamy nadzieję, że większości z Was udało się utrzymać przed-pandemiczną formę, jednak sami przyznamy, że nasza motywacja do ćwiczeń odrobinę zmalała. Dodatkowo praca zdalna sprawiła, że jedzeniowych pokus pojawiało się coraz więcej i ciężko było utrzymać dietę i dyscyplinę. Na szczęście otwarcie siłowni już za chwilę, a to idealny moment, by zmotywować się i poprawić swoją formę na lato.

Przygotuj się mentalnie do powrotu na siłownię

Powrót na siłownie po tak długiej przerwie może być ekscytujący, ale też lekko stresujący. W końcu odwykliśmy od ćwiczenia na siłowni, a nasza forma uległa zmianie. Nie martw się i niczym się nie przejmuj, nie tylko Ty znalazłaś się w takiej sytuacji. Jeśli brakuje Ci odwagi polecamy przeczytać nasz wpis Jak trening siłowy wpływa na pewność siebie? Pomoże Ci on zrozumieć, że trening na siłowni wpływa nie tylko na nasze ciało, ale także na naszą psychikę. Pamiętaj też, że ważne jest obranie odpowiedniego planu działania. Jeśli wykonywałaś treningi w domu, to zapewne masz już wypracowany schemat treningowy. Jeśli jednak zabrakło Ci regularności, warto będzie przygotować sobie taki plan. Zastanów się, nad jaką partią ciała chcesz się skupić na początku, a może chcesz poprawić swoją wydolność i kondycję? Ułożenie planu treningowego oraz określenie celów zwiększy Twoją motywację i zagwarantuje sukces.

Jakie ubrania wybrać na otwarcie siłowni?

Otwarcie siłowni lato 2021

Pierwszy raz po dłuższej przerwie będziemy mogli wspólnie spotkać się na siłowni. To świetna okazja, żeby wskoczyć w wygodne i piękne komplety odzieży sportowej. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że modny outfit dodaje pewności siebie. Gdy czujemy się dobrze i komfortowo nasz trening jest bardziej efektywny. Jeśli chcesz odświeżyć swoją szafę i szukasz idealnych kompletów na siłownię, warto zaopatrzyć się w wygodne szorty i biustonosze sportowe. Pamiętaj, że odpowiednie ubranie to takie, które nie krępuje ruchów, nie obciera i reguluje odprowadzanie wilgoci. Jeśli marzą Ci się nowe ubrania na siłownię, to specjalnie dla Ciebie w dniach od 19 maja do 2 czerwca wszystkie ubrania i akcesoria sportowe kupisz z wyjątkową 30% zniżką na stronie Carpatree.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Musimy pamiętać, że otwarcie siłowni podlega obostrzeniom, dlatego najważniejsze będzie utrzymanie dystansu od pozostałych ćwiczących oraz zachowanie higieny. Warto więc zabrać ze sobą własne akcesoria pomagające w treningu, takie jak rękawiczki sportowe czy skakankę. Dodatkowo podczas treningu przyda Ci się butelka z wodą, shaker lub ręcznik z mikrofibry. Na trening na siłowni szczególnie polecamy zabrać szybkoschnący ręcznik, który użyjesz do wycierania potu. Ponadto, podczas wykonywania ćwiczeń, lekki i kompaktowy ręcznik możesz położyć na maszynę, by twoja skóra nie miała bezpośredniego kontaktu ze sprzętem na siłowni. To bardzo funkcjonalne i higieniczne rozwiązanie.

otwarcie siłowni

Carpatree Team back to the gym!

Nie pozostaje nam nic innego, jak ruszyć na zakupy i pakować torbę na trening. Jeśli chcesz nam pokazać jak razem z nami wspierasz branżę fitness oznaczaj nas hasztagiem #carpatreeteam!

Mamy nadzieję, że widzimy się na siłowni!

Cześć, to my, Zespół Carpatree. To właśnie tu, na naszym blogu znajdziesz najnowsze informacje o marce, naszych ambasadorach i wydarzeniach, w których bierzemy udział. Dodatkowo, zawsze czekać na Ciebie będą ciekawe informacje dotyczące treningów, odpowiedniego odżywiania, nowych produktów i promocji.