Wakacje all-inclusive są bardzo wygodną formą odpoczynku. Jest to często popularny wybór wśród osób, które lubią wygodę. Z pewnością taka forma wakacji niesie wiele korzyści, gdyż wszystko jest wcześniej w pełni zorganizowane i zaplanowane i na samym wyjeździe można skupić się jedynie na odpoczynku. Oprócz licznych atrakcji, hotel oferuje piękne bufetowe jedzenie, które wygląda bardzo apetycznie i któremu trudno się oprzeć.

Jak zatem cieszyć się jedzeniem i nie martwić się przy tym o zbędne kalorie? Poniżej przedstawiam kilka tipów, dzięki którym nie przybierzesz na wadze na wakacjach all-inclusive. 

Wakację all-inclusive jak nie przytyć?

7 sposobów, jak nie przytyć podczas wakacji all-inclusive:

  1. Równowaga i elastyczne podejście. Nie bądź dla siebie zbyt krytyczny/a i nie zakazuj sobie od razu wszystkiego. Wakacje to czas odpoczynku i oczywiście możesz sobie pozwolić na dodatkowe jedzeniowe przyjemności. Kluczowy jest zdrowy rozsądek, zachowaj przy tym umiar. Nie trzeba od razu rzucać się na stoły z jedzeniem tylko dlatego, że jesteś na all-inclusive.
  2. Bądź aktywny/a. Korzystaj z atrakcji jakie oferuje hotel i plaża: siłownia, spacery, rower, basen czy inne sporty wodne. Ruch to zdrowie, a wakacje to idealny czas, żeby postawić na aktywny czas na świeżym powietrzu. 
  3. Wybieraj lepsze alternatywy. Możesz postawić na lżejsze dania z większą ilością soczystych warzyw czy owoców. Używaj do tego mniejszych talerzy, aby móc kontrolować porcję. Zastanów się na co masz ochotę i jedz świadomie. Nałóż sobie raz i nie dokładaj kolejnych porcji. 
  4. Pamiętaj o nawodnieniu i uważaj na kolorowe drinki. W upalne dni bardzo ważne jest, aby się nie odwodnić, dlatego warto mieć wszędzie ze sobą butelkę z wodą.
  5. Nie popadaj w panikę. Nasz organizm w tydzień, czy dwa nie jest w stanie odłożyć kilogramów tkanki tłuszczowej. Po wakacjach wróć po prostu do swoich nawyków sprzed wakacji. Warto jest dbać o nawyki przez cały rok, aby uniknąć niepotrzebnych zmartwień i wyrzutów sumienia podczas wakacji. 
  6. Jedz regularnie i słuchaj swojego organizmu. Co prawda w wakacje nasz tryb dzienny różni się od standardowego dnia, kiedy jesteśmy w pracy. Śpimy dłużej, idziemy spać później.  Jednak pamiętajmy, żeby zadbać o regularne posiłki i jedzmy wtedy, kiedy faktycznie odczuwamy głód. 
  1. Nie waż się od razu po powrocie, aby uniknąć fałszywych wyników. Po powrocie z wakacji warto dać sobie parę dni, aby wrócić do rutyny, normalnego harmonogramu i również, żeby nasz organizm wrócił do normalności. 

Odchudzasz się? Sprawdź czy przypadkiem nie jesz ZA MAŁO!

Dzięki temu utrzymasz zdrową równowagę między przyjemnościami a dbaniem o swoje ciało, ciesząc się wakacjami bez wyrzutów sumienia.

Podsumowanie

Wakacje to czas relaksu. Pamiętajmy, że nie jest to moment na rozmyślanie, ile możemy zjeść lodów czy kawałków ciasta. Nie popadaj w paranoję, ale nie zapominaj o zdrowym rozsądku. Spędź ten czas tak, jak lubisz, bez obaw o przybranie na wadze. Bądź aktywny, pamiętaj o wodzie, wybieraj to, co lubisz, ale słuchaj własnego ciała. To pozwoli Ci w pełni cieszyć się długo oczekiwanymi wakacjami. Po urlopie wróć do swoich nawyków i oczywiście zaplanuj kolejne.

Ola Rzęchowska

Cześć, to my, Zespół Carpatree. To właśnie tu, na naszym blogu znajdziesz najnowsze informacje o marce, naszych ambasadorach i wydarzeniach, w których bierzemy udział. Dodatkowo, zawsze czekać na Ciebie będą ciekawe informacje dotyczące treningów, odpowiedniego odżywiania, nowych produktów i promocji.